Probiotyki dla kobiet – doustne czy dopochwowe?

Problemy ginekologiczne?

Problemy ginekologiczne?

Probiotyki ginekologiczne powinny być dobrze dobrane. Dopochwowe działają dość szybko, ale krótko. Natomiast doustne probiotyki ginekologiczne zapewniają długotrwałą ochronę flory bakteryjnej pochwy.

Jak wybrać właściwy probiotyk ginekologiczny? Droga podania probiotyku jest równie ważnym kryterium wyboru, jak jego skład ilościowy i jakościowy.

Kiedy stosować probiotyki dopochwowe?

Ginekolog w innym celu zaleci probiotyki dopochwowe, a w innym probiotyki doustne. I tak dopochwowe podanie probiotyków daje działanie szybkie, ale krótkotrwałe. Stosuje się je np. u kobiet ze zniszczoną florą pochwy lub gdy potrzebna jest szybka  rekonstrukcja intymnego ekosystemu bakteryjnego, np. przy dopochwowym stosowaniu antybiotyków.

Doustne probiotyki ginekologiczne – długotrwała ochrona

Natomiast doustny probiotyk zapewnia długotrwałe działanie. Wskazaniem do takiej formy podania mogą być różnego rodzaju zakażenia układu moczowo płciowego i to nawet te nawracające. Według najnowszych badań  doustne probiotyki ginekologiczne np. Trivagin, można skutecznie stosować w nawracających zakażeniach pochwy.

Trivagin – skuteczność i wygoda stosowania

- „Doustne probiotyki są ciekawą, nowoczesną opcją terapeutyczną w przywracaniu naturalnej flory bakteryjnej pochwy i zapobieganiu nawracającym infekcjom. Dobra tolerancja leczenia i wysoki poziom akceptacji ze strony pacjentek dają doskonałe narzędzie lecznicze.” – mówi dr n. med. Agnieszka Maździarz z Kliniki Nowotworów Narządów Płciowych Kobiecych, Centrum Onkologii w Warszawie.

Skuteczność doustnego probiotyku dla kobiet Trivaginu wiąże się z jego składem, który jest najbardziej zbliżony do mikroflory polskich kobiet ze wszystkich probiotyków ginekologicznych dostępnych na rynku. Ze względu na długotrwałą ochronę ginekolodzy polecają go do stosowania profilaktycznego u kobiet w ciąży, osłonowo w antykoncepcji i doustnej antybiotykoterapii, po zabiegach chirurgicznych w obrębie narządów płciowych oraz u pań w okresie około menopauzalnym.

Tagi: , , , , , , ,

Dodaj odpowiedź